Skuteczne i bezbolesne znieczulenie - metoda The Wand

Łagodna wizyta dla dziecka


Specjalistyczne leczenie dzieci czyli pedodoncja to dziedzina, gdzie aspekt psychologiczny i bezbolesność procedur mają fundamentalne znaczenie. Często decydują bowiem o chęci współpracy małego pacjenta  a w efekcie końcowym o powodzeniu całego leczenia.


Łagodnie, bez strachu

Prawie wszystkie procedury u dentysty mogą być wykonane łagodnie, a przede wszystkim bez bólu. 

Dziecko, które chodząc do dentysty nie miało okazji doświadczyć bólu rzadko naprawdę boi się stomatologa. Dopóki wizyty w gabinecie wiążą się tylko z profilaktycznymi przeglądami i nieinwazyjnymi zabiegami – np. fluoryzacja lub lakierowanie – dotąd maluch ma szanse wręcz polubić te spotkania. Zwłaszcza, jeśli Pani czy Pan Doktor na końcu wręcza miłe drobiazgi – naklejki, gadżety.

Warto zadbać o to aby sympatia, czy po prostu brak lęku przed dentystą  stały się trwałym nastawieniem dziecka, również w sytuacji, gdy ewentualne przyszłe leczenie może wiązać się z bólem. 

Dlatego warto już na pierwszą, adaptacyjną wizytę wybrać taki gabinet, gdzie ewentualne przyszłe leczenie będzie w całości bezbolesne. 


Znieczulenie to sposób na brak bólu w podczas leczenia, jednak dla wielu lekarzy, rodziców i dzieci zastrzyk znieczulający wykonany tradycyjną strzykawką stanowi wręcz traumatyczne doświadczenie. 


Znieczulenia Wand są świetną alternatywą dla tradycyjnego zastrzyku znieczulającego. Wand - jak to działa?

Wand to  komputerowe znieczulenie, które w niezwykle łagodny, bezbolesny i skuteczny sposób podaje maluchowi płyn znieczulający. Dzięki temu dziecko nie odczuwa bólu ani podczas znieczulenia, ani podczas zabiegu, na który z nim przyszliśmy. 

Urządzenie składa się z niewielkiego komputera oraz wężyka z końcówką przypominającą długopis, w której ukryta niewielka, cienka igła. 

Lekarz delikatnie przykłada końcówkę do miejsca, gdzie trzeba podać znieczulenie, a komputer kontroluje tempo podawania płynu znieczulającego.


Z kontrolą komputera i bez bólu

Znieczulenie jest podawane precyzyjnie, poniżej progu bólu dziecka. 

Rodzicu, możesz być spokojny, dziecko w trakcie jego aplikacji nie odczuwa bólu. Wszystko przez krople płynu znieczulającego, które na bieżąco otaczają czubek igły. Płyn sącząc się kropla po kropli cały czas znieczula dziąsło i tkanki przez które przechodzi igła. Dzięki temu wprowadzenie igły jest dla dziecka niewyczuwalne. Niewyczuwalne jest także podanie samego płynu. Wszystko dzięki  komputerowi - sercu tej technologii. To on kontroluje tempo i ciśnienie podawania płynu znieczulającego, zarówno w trakcie pasażu igły w tkankach jak i w miejscu docelowego podania. Dzięki temu płyn wchłania się z prędkością fizjologiczną, nie powodując bolesnego dla dziecka rozpierania. 


Delikatnie, bez strzykawki. Wand – różdżka do „usypiania ząbków"

Ogromną zaletą Wand jest również sam wygląd urządzenia, a w szczególności końcówka robocza, którą lekarz podaje znieczulenie. Końcówka robocza Wand żadnemu dziecku nie będzie kojarzyć się z zastrzykiem i bólem. Można  ją nazwać „długopisem” albo „różdżką do usypiania ząbków”. Dla dziecka jest to ciekawe, niegroźne narzędzie, którego nie musi się bać. Zwykły kawałek plastiku.


W niektórych przypadkach lekarz może wręcz skrócić końcówkę do ekstremalnie małych rozmiarów, tak, żeby całkiem mieściła się w dłoni. Wtedy pozostanie zupełnie niewidoczna i niegroźna. Dziecko nie musi się bać strzykawki.