Stomatologia dziecięca

Część stomatologii odpowiedzialna za profilaktykę i leczenie najmłodszych pacjentów. Obejmuje takie czynności jak: leczenie próchnicy, lakowanie zębów, lapisowanie zębów mlecznych, fluoryzację.

Wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym to stres zarówno dla malucha jak i rodziców. Staramy się przełamać ten strach i pokazać małemu pacjentowi, że czas na fotelu można spędzić na wesoło.

Podczas wizyty wyświetlamy bajki, aby zainteresować malucha,a na półkach zamiast strasznie wyglądających narzędzi znajdują się maskotki. Przyjazna atmosfera stworzona dziecku jest najlepszą zachętą do współpracy.


3 sposoby na przezwyciężenie lęku przed wizytą u dentysty:

  • Staraj się odwiedzać nasze Centrum od momentu pojawienia się pierwszych ząbków, tak aby przyzwyczajać dziecko do obecności w gabinecie i widoku uniformów, które czasem zniechęcają malucha

  • Dobrym rozwiązaniem jest rozpoczęcie naszych spotkań od zabrania dziecka na wizytę rodzica, by dać mu dobry przykład i pokazać, że fotel dentystyczny to nic strasznego

  • Pierwszą wizytę małego pacjenta możemy rozpocząć od samego zapoznania się z otoczeniem oraz sprzętem, pokazując na paluszku że np. pędzelek czy szczoteczka nie robią krzywdy


Najważniejszy pacjent na świecie? Dziecko!

Aby skrócić oczekiwanie i ujarzmić niecierpliwość dzieci przygotowaliśmy specjalne pomieszczenie w poczekalni. Maluchy wraz z rodzicami mogą umilić sobie czas wspólnie rysując, czytając i bawiąc się.

Dzieci są dla nas bardzo ważne i wiemy, że niejednokrotnie bywa tak, że zanim maluch usiądzie na fotelu należy poświęcić mu dużo uwagi. Jednak to procentuje świadomością, że w naszym gabinecie nie dzieje się nic złego i pozwala przeżywać konieczne kontrole z radością. Dlatego też skracamy wizyty do minimum, przy dziecku zawsze obecni są rodzice lub opiekunowie a na koniec wizyty nagradzamy naszych pacjentów dyplomami lub naklejkami.